KONTAKT

 

VITADENT CENTRUM STOMATOLOGICZNE


Odwiedź nas:

ul. Modra 122/1
71-220 Szczecin

Zadzwoń:
mobile: 509 506 757

Napisz do nas:
stomatologbezrzecze@gmail.com

Godziny otwarcia:
pon – pt 10:00 – 20:00
sobota 10:00-12:00

WYPEŁNIJ FORMULARZ REJESTRACYJNY

 

 

Kilka słów o naszym mieście

 

Szczecin – dawniej stolica Księstwa Pomorskiego a obecnie nowoczesna stolica województwa zachodniopomorskiego, największe miasto na Pomorzu Zachodnim. Od wieków jest to miejsce krzyżowania się ważnych tras tranzytowych Europy, dlatego też Szczecin nazywany jest polskim oknem na świat.

Historia Szczecina
Szczecin jest miastem o ponad tysiącletniej tradycji i burzliwych dziejach. Jego okres świetności przypada na czasy panowania książąt z dynastii Gryfitów oraz przynależności miasta do Hanzy (XIII-XVII wiek). W tym czasie miasto było jednym z najpotężniejszych portów i ośrodków handlu na Pomorzu.Historyczne nazwy to Sasin, Sedinum, Stetinum, Stettin.

Paryż Północy
Do dzisiaj Szczecin zachował swój niepowtarzalny charakter, turystów urzeka to miasto zabytkową architekturą i wspaniałą zielenią. Gwiaździste rozplanowanie placów przywodzi natomiast na myśl francuską stolicę, w związku z czym miasto bywa określane mianem Paryża Północy.

Zabytki w Szczecinie
Najpiękniejsze szczecińskie zabytki to: Zamek Książąt Pomorskich, częściowo udostępniony do zwiedzania, Bazylika Archikatedralna Św. Jakuba, Ratusz Staromiejski – Muzeum Historii, Brama Portowa ,Filharmonia im. M. Karłowicza-uznana za najpiekniejsza w Europie ,Muzeum Przełomów,najstarsz kino na świecie-Pionier i inne.

Atrakcje w Szczecinie
Sporą tutejszą atrakcją wartą zobaczenia jest również port i odbywające się tu  żeglarskie święta. Ale najbardziej malowniczy i przyjemny zakątek Szczecina to Wały Chrobrego – zielone tarasy prowadzące ku Odrze, przy których stoi m.in. Muzeum Morskie oraz nowoczesna kolorowa fontanna. Każdy turysta powinien odwiedzić to miejsce. Atrakcją przyrodniczą jest natomiast przepiękne Jezioro Szmaragdowe i rosnąca opodal Puszcza Bukowa, a także atrakcyjna dla turystów Dolina Siedmiu Młynów z Jeziorem Głębokim .Polecamy także  podziemne trasy Szczecina.

Ostatnimi czasy Szczecin to miasto niekonwencjonalnych wydarzeń. To właśnie tu ma miejsce jeden z najznakomitszych festiwali jazzowych „Zmagania Jazzowe”, a na szczecińskich scenach podczas najstarszego w Polsce festiwalu teatralnego „Kontrapunkt” poszukuje się nowych wyzwań. Również w Szczecinie współcześni artyści malują rzeczywistość na swych płótnach prezentowanych w czasie najbardziej awangardowego festiwalu Malarstwa Współczesnego. Nowo otwarta Arena Azoty-hala widowiskowo-sportowa…takze opera na zamku…tu trzeba uzupelnic.

Źródło opisu: http://www.polskieszlaki.pl/szczecin.html

 

Pacjentom z odległych rejonów Polski oraz z zagranicy oferujemy kompleksowy pakiet leczenia połączony z pobytem w Szczecinie.

 

SZCZEGÓŁY OFERTY